Upili się młodym winem. Początki Odnowy w Duchu Świętym w Polsce


"Książka opisuje nieznane dotąd wydarzenia z początków Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Jest próbą zachowania dat i nazwisk ludzi, którzy brali w nich udział. Bardzo byśmy chcieli aby została odebrana także w kategoriach duchowego dzieła niosącego pokój i pojednanie tam gdzie być może przez lata ich brakowało.
Upili się młodym winem to część projektu, na który oprócz książki składa się także 10 krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Premiera pierwszego z nich pod tytułem Murzasichle miała miejsce w październiku 2013 roku. Kolejne odcinki są w przygotowaniu. Każdy opowiada o innym wydarzeniu z początków Odnowy w Duchu Świętym w Polsce." - Autorzy: Małgorzata Nowicka - misjolog, zaangażowana w Odnowę w Duchu Świętym od 1977 roku, Marek Nowicki - historyk, dziennkarz.

"W pierwszej kolejności książkę powinny przeczytać osoby, które zwątpiły w działanie Ducha Świętego; którym doświadczenie mocy Ducha miesza się z psychologizmem i czymś tam jeszcze; które nie za bardzo wierzą, że takie rzeczy w XXI wieku są możliwe" - o. Serafin Tyszko OCD.